Motivační programy podpory prodeje

SEO, marketing, optimalizace, webdesign optimalizace SEO marketing, strategie, komunikace SEO reference, garance, výsledky

Co je dnes hybnou silou všech obchodních nabídek? Slevy, slevy a zase slevy. Ale otázka zní: Je to správné, prodávat nový sortiment produktů se slevou, a tím hodnotu tohoto produktu již na samotném počátku snížit na úroveň výprodejních akcí nebo secondhandu?

Pro mnohé marketingové a obchodní oddělení je samozřejmě nejjednodušší postavit své produkty a obchodní politiku na slevách, ale v konečném důsledku je to nejhorší, čeho se můžeme ve vztahu k potenciálním klientům dopustit, protože si takto své klienty naučíme jednou provždy chodit pro produkty pouze v době slev. V tomto ohledu je samozřejmě potřeba rozdělovat slevy a výprodejní akce na sortiment před datem spotřeby nebo ze starých zásob, avšak u sortimentu, který není ničím tímto zatížen, je to hrubý nesmysl.

Jak motivovat klienta k nákupu

Jistě si každý všiml, že na trhu již dnes fungují různé kluby na čerpání pohonných hmot do vozů, karty na nákupy oděvů, bot a šperků či akce balíčkových řešení nákupů 1+1 zdarma.

Tyto programy jsou prvním impulsem k tomu, jak jednoduše a přitom bez prvoplánově slevových akcí klienta motivovat k určité loajalitě a vymezení značek produktů, které si klient kupuje v určitém periodickém čase. Vedle toho tyto programy nabízejí, že klienti mohou být pravidelně informováni pozemní poštou, internetem o nových produktech formou zasílaných novinek, což významnou měrou přispívá k opakování nákupů klientů a přilákání jejich pozornosti na novinky jako takové.

Avšak jak na produkty, které si klient koupí jednou či dvakrát za svůj život? Jak na produkty, které se nekupují v rychloobrátkovém businessu, ale řadí se již do vyšší sféry investičních rozhodnutí klientů?

Zde je třeba začít kombinovat produkty a služby, které v souvislosti s produkty přispívají k synergickému zvýhodnění klienta a zajišťují mu spokojenost a veškerý servis. Jednou z věcí často používaných je prodloužená záruka, montáž či doprava zdarma atd. Avšak ani tyto argumenty již dnes nestačí, protože jich využívá 90% konkurenčních firem, a tak je třeba zpracovat motivační program zcela individuální, a třeba i termínovaný k daným produktům či službám na míru.

Pokud si nevíte rady a chcete prodávat více svých produktů či služeb svým zákazníkům, rádi vám zpracujeme motivační koncepci programu podpory prodeje na míru s neotřelými nástroji motivace. V případě zájmu vám osobně představíme již fungující projekty, díky nimž se motivace klientů rapidně zvýšila.

Webové prezentace - jednoduše a přehledně

Filosofie komunikace a prezentace je založena na informaci v pravém slova smyslu. Kdo hledá informace a má představu co konkrétního hledá je, třeba umět tyto informace uživateli prezentovat a předkládat. Nemá smysl vymýšlet složité a přeplácané grafické a obsahové weby a prezentace. Naopak je třeba předložit jasnou a stručně výstižnou informaci, kterou klient hledá.

Profesionální marketing, koncepce a strategie

Cílem je, aby navržené řešení marketingové strategie bylo účinné a přínosné. Jestliže realizujeme v rámci internetu a propagace projekty na rozvoj a získání nových obchodních kanálů, je třeba vždy vycházet z konkrétních cílů, které chce zákazník získat. Ne vždy je možné reaizovat marketing pouze izolovaně od dalších návazností v oblasti Public relations a obchodní strategie. Zde je třeba vždy připravit projekt zcela na míru potřeb každého jednotlivého výrobku či služby.